Tento obsah není na webu pro návštěvníky viditelný!
Pojištění právní asistence řidiče AXA Assistance

Pojištění právní asistence řidiče AXA Assistance

Ve spolupráci ze společností AXA Assistance a odborovým svazem dopravy Praha přinášíme možnost výhodného Pojištění právní asistence řidiče v ČR i v zahraničí pro naše členy a jejich rodinné příslušníky.

Za 33 Kč měsíčně získají naší členové veškeré právní služby související se řízením motorových vozidel (včetně například úhrady znaleckých posudků, zastoupení advokátem, nákladů protistrany) a to i pro oblast nesouvisející s výkonem práce (např. autonehoda způsobená při dovolené v zahraničí). Pojištění se vedle problematiky přestupků a trestných činů na úseku dopravy vztahuje též na celou pracovněprávní problematiku. Další výhodou je telefonické poradenství dostupné 24 hod/denně. V případě nehody tak máte možnost konzultace před příjezdem Policie ČR. Pro bližší informace kontaktujte předsedu své ZO. Stručná charakteristika služby též v příloze.

Společnost AXA Assistance jsou specialisté na cestovní pojištění a B2B služby pro firmy na evropských i světových trzích. Patří do skupiny AXA, jedné z nejstabilnějších a nejvýznamnějších finančních skupin světa, založené před více než 200 lety. Společnost AXA ASSISTANCE CZ, s.r.o.  na českém trhu působí od roku 1998.


Přehled služeb a cena


V příloze níže si můžete stáhnout tento dokument ve formátu PDF.

Cena za tuto službu je 400 Kč / rok / osoba

Příklad z praxe

Přestože si nikdo nepřeje stát se účastníkem dopravní nehody či jiné události, občas se to může stát každému z nás. Přikládáme jeden příběh z praxe který se stal jednomu našemu pojištěnému členovi. Pro tento případ mu budeme říkat například pan Novák


Pan Novák napsal

Popíši Vám moji zkušenost s právní ochranou, kterou nám nabízejí naše odbory, a jíž také využívám. Není zde moje jméno, a děkuji za to, že byla respektována moje žádost nezveřejňovat ho. V loňském roce jsem měl v Německu dopravní nehodu. Při níž zemřela 70 letá žena. Z přiloženého obrázku, můžete situaci posoudit, a udělat si vlastní názor.


  Já jsem se necítil vinný, bohužel když někdo zemře je to vždy špatné. Jezdím více jak 30 let, z toho 27 na mezinárodní dopravě a za celou dobu jsem neměl nehodu z vlastní viny.

   O co šlo, přijel jsem do křižovatky kde byl samostatný pruh k odbočení doprava, do kterého jsem se postavil. Při příjezdu jsem si již všiml, že je zde zábrana na přechodu pro chodce, který budu přejíždět, je zde také značka Zákaz vstupu chodců a jsou překryty semafory černou folií. Z takových to úprav jsem usoudil, že zde nikdo nepůjde. V okamžiku zelené jsem koukal doleva, jestli ještě neprojel nějaký rychlík na oranžovou a pomalu se rozjížděl, a přesouval se k levé straně, protože na další křižovatce  jsem odbočoval doleva, když jsem zaslechl slabý šramot. Šlápl jsem na brzdu, a zkontroloval všechny zrcátka, ale nic jsem neviděl. Šramot jsem přisuzoval kanystru za kabinou, přes který mi zůstávali hadice. Opět jsem se začal rozjíždět a sunout doleva, když jsem uviděl, že na silnici ,, něco" leží. Zastavil jsem a koukal do zrcátka a v prvním okamžiku mě napadlo že to jel pes . Šel jsem tedy se podívat a zjistil že je to starší žena. V tu chvíli už vystoupili lidi z auta, kteří stali v protisměru a ptali se kde se tam ta paní vzala, což já jsem taky nevěděl. Následně se zavolala policie, záchranka i hasiči. Paní odvezli do nemocnice, mě taky protože jsem to nějak nedal, navíc když doktor zjistil že jsem po infarktu tak se se mnou o tom jestli pojedu nebo ne nějak nebavil. Asi po třech hodinách mi oznámili, že paní zemřela. To je k nehodě.

Vzhledem k tomu že si platím AXA pojištění, jsem ještě večer volal na centrálu AXY, kde jsem jim řekl co se mi stalo, načež mě paní ujistili že se mi ozve německý právník. To se také stalo. Na email mi poslal podepsat plnou moc k zastupování, vše česky a německy.  Pan doktor mluvil docela slušně česky, doporučil co mám či nemám dělat. Mimo jiné že nemusím vypovídat, pokud tam nebude on, což jsem tedy nedodržel a v pondělí jsem na policii vypovídal, protože jsem se necítil být vinen. Tam jsem se taky dozvěděl co se vlastně stalo. Paní obešla zátarasy, nerespektovala zákaz a začala přecházet zprava přímo před maskou auta. Kdo jezdil s vysokým DAFem, dovede si představit, kde je okno a kde měla paní hlavu. Je sice pravda že je tam zrcátko, ale já koukal doleva, jestli tam někdo nejede a navíc tam byl ten zákaz a bariery. Policie mi zabavila řidičák, s tím že mi ho do 14 dní zašlou a odjel jsem domů. Po 14 dnech jsem volal právníkovi, že mi neposlali ještě řidičák, ten mi zavolal zpět, že už to má státní zástupkyně a čeká na expertízu. Za další týden mi přišel řidičák, a doktor mi volal , že můžu jezdit i v Německu, že mi byl zákaz řízení uložený policií, státní zástupkyní zrušen. Pak jsme stále čekali na posudek, který přišel po půl roce, kde se mimo jiné uvádělo, že za nehodu nemůžu, ale že jsem si paní měl všimnout když jsem přijížděl do křižovatky, že jsem ji míjel asi 50m před křižovatkou, a že jsem ji mohl vidět cca na 2 vteřiny i v zrcátku. Tak jsem panu doktorovi řekl, že si nemohu hlídat každého chodce kterého minu, jestli nedojde na křižovatku a nebude se mi cpát před auto, a že jsem ji mohl vidět, a viděl bych jí, kdyby tam nebyl zákaz. Protože v ten moment bych nejdříve hledal někoho na přechodu a pak bych koukal doleva jestli tam něco nejede. Také tam bylo že jsem mohl cítit náraz, a nato jsem psal, že v 10-ti kilometrové rychlosti, když je někdo 20 cm před kabinou, nebylo znát náraz ani slyšet. Od rozjetí do úplného zastavení kdy jsem vylezl ven jsem jel 300m a nejvyšší rychlost jsem měl 17km/hod. Toto vše jsem měl i na palubní kameře.

Tak že bych řekl že se mi pojištění od AXY vyplatilo, i když bych právníka v Německu dostal a vinu měla ta paní bylo by to vše možná na delší čas. Zde jsem se o nic nestaral, vše zařídila AXA. Je pravda že mi z toho je nanic dodnes, přestože mě viny zbavili. Proto můžu toto pojištění právní ochrany doporučit všem řidičům, a popřát mnoho kilometrů aniž by ho potřebovali.